Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksHlavní stránka  >>  Články ubytování a turistika  >>  Nízké Tatry - něco o pohoří a blízkém okolí

Slovensko - Něco o pohoří Nízkých Tater

V článku se dozvíte o pahorkách a životu v jejich útrobách. Můžete naplánovat tady nespočet hřbetovek s výhledem třeba i na základě tohoto článku. Turistika je na léto výborní sportovní aktivita.

Pohoří Nízkých Tater, vysoké pohoří Liptovské oblasti Slovenska, se nacházejí na jižním okraji Liptova. Nejvyšším vrchem je majestátní Ďumbier s výškou 2043 m.n.m. Je položen na ústředním hřbenu, povrch má věčšinou travnatý a poskytuje nezapomenutelné výhledy do dolin a na okolní pohoří. Pro masivy Nízkých Tater jsou zajímavé některé z bočních možních hřebenovek. Odsud můžete vidět taky hluboké doliny, anebo se do nich vydat. Zvláště hřbety severním směrem a doliny upoutají pestrostí povrchových útvarů. Existují zde úchvatné kaňony, propasti, jeskyně, skalní věže…

Sedlový prostor Čertovica rozděluje masivy Nízkých Tater na dva regiony - západní ďumbiersku a východní kráľovohoľskú. Přibližně tři čtvrtiny země pokrývají stromy, a to od smíšených stromů na spodních územních částí až po vysokohorský porast a pásmo kleče, po něž jsou umístěny alpinské hole. Flóra Vás určitě upoutá. Hory Nízkých Tater jsou neobyčejně bohaty a různé. Vyrůstá zde protěž alpská, poniklec bílý, hořec tečkovaný, hlaváček sebemenší a mnoha jiných. Druhovou vyjímečností se vyznačuje i spoločenství zvířeny. Domov tady mají vzácné typy hmyzu, miniaturných zvířat, ptáků, velkých zvířat i masožravců. V horách žije spousta jelenovitých, v malém počtu srnčí a zvěřina divočáka. Ze šelem v zastoupení je medvěd hnědý, vlk dravý anebo taky rys ostrovid. V subalpinském výškovém pásmu jsou pro tuto oblast typické horské druhy zvířat - svišť horský a kamzík horský. Nízké Tatry jsou od roku 1978 prohlášeny za Nízkotatranský Národní Park.

Autor:

Cestovatelský objevovatel co miluje pohoří na Slovensku. Na přírodě je vždy co uvidět a naučit se. K oddychu na horách je vhodné i bydlení na úrovni. Kvalitní život je spjatě infiltrován s přírodními hodnotami.

Kategorie: Turistika

Zašlete reakci:

Jméno:
Text reakce:
 

Spodní Navigace:
Články   |   Diskusní fórum dovolenkářů

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku